نمایش اطلاعات مطلب سیمان و بتن

  • سال انتشار: 1383
  • تعداد فایلها: 2
  • 68161 بار مشاهده توضیحات
  • 74 بار دریافت فایلها
  • گزارش اشکال

گزارش اشکال

کاربر گرامی ، خواهشمندیم در صورتی که غلط املایی، اشکال تایپی و یا هر ایرادی که در درج این مطلب وجود دارد را از طریق فرم زیر به اطلاع متصدیان سایت برسانید تا مشکل مورد نظر رفع گردد. امیدواریم با همکاری و همراهی شما، بتوانیم مجموعه‌ای خالی از اشکال فراهم آوریم. این سایت مسؤولیتی در قبال محتوی مطلب ندارد، و مجاز به دخل و تصرف در متن آن نیست و می‌تواند اشکالات احتمالی که در مرحله ورود اطلاعات به سایت پیش آمده را تغییر دهد.
توضیحات و چکیده مطلب

قسمتی از بخش انبار كردن سیمان:

در موقع انبار كردن سیمان باید دقت شود كه رطوبت هوا و زمین باعث فاسد شدن سیمان نشود بدین لحاظ باید آنرا روی قطعات تخته كه با زمین چند سانتیمتر فاصله دارد قرار داد و تعداد كیسه های روی هم نباید از 10 الی 12 كیسه بیشتر باشد زیرا در غیر اینصورت سیمان های زیرین در اثر فشار سخت شده و غیر قابل مصرف می‌گردد .
چنانچه این قطعات به راحتی با دست به صورت پودر درآید قابل مصرف در قطعات بتونی می‌باشد در غیر اینصورت سیمان فاسد شده و بتن ساخته شده با این نوع سیمان باربر نبوده و نمیتوان از آن در قطعات اصلی ساختمان مانند تیرهای اصلی و تیرهای فرعی و ستونها و سقفها استفاده نمود چنانچه این سیمانها كاملا فاسد نشده باشد میتوان بعنوان ملات برای فرش موزائیك و غیره از آن استفاده نمود .
اگر بخواهیم سیمان را برای مدت طولانی انبار كنیم باید حتی المقدور با دیوارهای خارجی انبار فاصله داشته باشد و روی آن با ورقه های پلاستیكی كه در ایران به نایلون معروف است پوشانیده شود تا حتی المقدور از نفوذ رطوبت به آن جلوگیری گردد . اگر سیمان به طرز صحیح انبار شود حتی تا یكسال بعد نیز قابل استفاده می‌باشد فقط ممكن است زمان گیرش آن قدری به تاخیر بیافتد ولی اثری در مقاومت 28 روزه آن نخواهد داشت .
2فایل موجود می‌باشد

برای دریافت فایلهای این پروژه بر روی فرمت مورد نظر کلیک نمایید. با هر کلیک، تعداد اعتبارهای لازم از شما کسر شده و لینک دریافت فایل در اختیار شما قرار میگیرد.

عنوان فایل فرمت تعداد صفحات حجم فایل قابلیت چاپ فشرده اعتبار تعداد دریافت
دریافت فایل با فرمت WORD WORD 21 141 کیلوبایت دارد خیر 5 38
دریافت فایل با فرمت PDF PDF 21 226.65 کیلوبایت دارد خیر 2 36