نمایش اطلاعات مطلب جريان از روي سرريزها-پرش هيدروليكي

  • سال انتشار: 1382
  • تعداد فایلها: 1
  • 69999 بار مشاهده توضیحات
  • 111 بار دریافت فایلها
  • گزارش اشکال

گزارش اشکال

کاربر گرامی ، خواهشمندیم در صورتی که غلط املایی، اشکال تایپی و یا هر ایرادی که در درج این مطلب وجود دارد را از طریق فرم زیر به اطلاع متصدیان سایت برسانید تا مشکل مورد نظر رفع گردد. امیدواریم با همکاری و همراهی شما، بتوانیم مجموعه‌ای خالی از اشکال فراهم آوریم. این سایت مسؤولیتی در قبال محتوی مطلب ندارد، و مجاز به دخل و تصرف در متن آن نیست و می‌تواند اشکالات احتمالی که در مرحله ورود اطلاعات به سایت پیش آمده را تغییر دهد.
توضیحات و چکیده مطلب

از انجام اين آزمايش دو هدف دنبال مي شود : يكي اصلاح رابطه تواني بين دبي جريان و ارتفاع آب نسبت به تاج سر ريز و ديگري محاسبه ضريب تخليه مي باشد.
لازم به ذكر است كه براي بررسي رابطه بين دبي و ارتفاع در آبراهه از سر ريز لبه تيز و در كانال ها از سر ريز پهن استفاده مي شود.طبق تعريف هر مانعي كه بر سر راه جريان در كانال قرار گيرد و باعث شود تا آب در پشت آن بالا آمده و بر سرعت آب در ضمن عبور از روي آن افزوده شود، سر ريز ناميده مي شود. اين سر ريز را در بالادست مجراي خروجي آبراهه يا كانال نصب مي كنند و بعد اندازه گيري هايي روي جريان به عمل مي آورند.
از موارد مهم كاربرد سر ريزها عبارتند از: اندازه گيري شدت جريان در كانالها، جريان آب روي سر ريز سدها ، مطالعه مقاطع جاده در مواردي كه كالورت ها تحت تاثير جريان سيلاب قرار گرفته اند، سر ريزهاي بكار برده شده در شبكه هاي آبرساني و فاضلاب جهت تخليه يا پخش و … مي باشند.
1فایل موجود می‌باشد

برای دریافت فایلهای این پروژه بر روی فرمت مورد نظر کلیک نمایید. با هر کلیک، تعداد اعتبارهای لازم از شما کسر شده و لینک دریافت فایل در اختیار شما قرار میگیرد.

عنوان فایل فرمت تعداد صفحات حجم فایل قابلیت چاپ فشرده اعتبار تعداد دریافت
دریافت فایل با فرمت PDF PDF 12 354.03 کیلوبایت دارد خیر 1 111