نمایش اطلاعات مطلب بررسی روشهای تحلیل و طراحی تونل در برابر بارهای زلزله

  • سال انتشار: 1384
  • تعداد فایلها: 1
  • 59080 بار مشاهده توضیحات
  • 68 بار دریافت فایلها
  • گزارش اشکال

توضیحات و چکیده مطلب

این سمینار درواقع ترجمه گزارش ارائه شده توسط Parsons Brincherhoff PB است.

مقدمه
هدف از این مجموعه ایجاد یک روش منطقی و سازگار با طراحی لرزه ای برای تونلهای حمل و نقلی است که برای دیگر سازه های زیر زمینی نیز که دارای مشخصات مشابه هستند کاربرد دارد. نتایج ارائه شده در این گزارش اطلاعاتی را برای کاربرد ساده و عملی این روش فراهم می کند. در صورتی که عموم مردم در مورد عملکرد سازه های زیر زمینی مردد هستند ولی اصولا طراحان تونل بر اساس اطلاعات اشتباه گزارش شده در گذشته فکر می کنند سازه های زیر زمینی جزء مطمئن ترین پناه گاهها در موقع زلزله قرار دارند. با این حال مطمئنا هنگای که یک زلزله اتفاق می افتد هیچ کس مایل نیس از یک سازه روسطحی خوب طراحی شده به یک تونل که با ملاحظات لرزه ای ساخته نشده است فرار کند. بیشتر سزه های تونل بدون ملاحظه اثرات لرزه ای طراحی و اجرا شده اند. در گذشته به خاطر تصور در مورد ایمنی سازه های زیر زمینی که در بالا گفته شد طراحی لرزه ای سازه تونل نسبت به سازه های روسطحی با توجه کمتری انجام می شد. در واق یک روش طراحی لرزه ای برای اولین بار در سال 1960 بوسیله مهندسان PB در یک پروژه تونل ثبت شد.
در سالهای اخیر همراه با افزایش آگاهی از خطرات زلزله میزان درک نسبت به فاکتورهای موثر در رفتار لرزه ای سازه های زیر زمینی نیز افزایش یافته است. ولی با وجود این درک مهم، در مورد فلسفه طراحی، ضوابط بارگذاری و روشهای آنالیز میان مهندسان اختلاف وجود دارد.
این تحقیق که آخرین پیشرفتهای مهندسی زلزله را در تونلهای حمل و نقلی پوشش می دهد اهداف زیر را دنبال می کند:
- برقرار کردن یک فلسفه طراحی لرزه ای و معیار طراحی سازگار با سازه های زیر زمینی و دیگر تاسیسات مهندسی عمران
- ایجاد روشهای آنالیز ساده و در عین حال معقول که اثرات زلزله را روی سازه های زیر زمینی در نظر بگیرد.
1فایل موجود می‌باشد

برای دریافت فایلهای این پروژه بر روی فرمت مورد نظر کلیک نمایید. با هر کلیک، تعداد اعتبارهای لازم از شما کسر شده و لینک دریافت فایل در اختیار شما قرار میگیرد.

عنوان فایل فرمت تعداد صفحات حجم فایل قابلیت چاپ فشرده اعتبار تعداد دریافت
متن کامل سمینار کارشناسی ارشد PDF 113 3.1 مگابایت دارد خیر 1 68