نمایش اطلاعات مطلب ضرورت كنترلهای كارگاهی

  • سال انتشار: 1383
  • تعداد فایلها: 2
  • 65559 بار مشاهده توضیحات
  • 236 بار دریافت فایلها
  • گزارش اشکال

توضیحات و چکیده مطلب

بر كسی پوشیده نیست كه هر ساله مقادیر زیادی از مواد و مصالح ساختمانی در نتیجة نظارت ناكافی و نامناسب در كارگاهها، مدفون می‌شوند یا می‌سوزند. این موضوع مشكل بزرگی است. طبق گزارش بنیاد تحقیق ساختمانی انگلستان، 20-10 درصد تمام مصالحی كه به كارگاه ساختمانی تحویل داده می‌شود، یا تلف می‌شوند و به هدر می‌روند یا در طی عملیات ساختمانی به صورت غیر قانونی جا به جا می‌گردند. شاید این مسئله در مقایسه با به هدر رفتن مصالح در بسیاری از كارگاههای ساختمانی تخمینی محتاطانه و دست پایین باشد، به خصوص در مورد اجرای پروژه‌های پراكنده مثل انبوه‌سازی مسكن. ابعاد مسئله زمانی روشن می‌شود كه این درصد‌ها به احجام واقعی تبدیل گردند.

تأثیر پنهانی این امر بر روی اقتصاد ملی هولناك است، ولی بعید به نظر می‌رسد اقدام مثبتی جهت اصلاح وضعیت موجود صورت پذیرد مادامی كه مدیریت عملیات ساختمانی كاملاً احساس نكند كه اتلاف مصالح به معنای از دست دادن سود یا ازدیاد غیر ضروری قیمتهای تمام شده است. در واقع اتلاف مصالح، مستقیم یا غیرمستقیم، زیان یكسان مالی كارفرما، مقاطعه كار و نیروی كار را در پی دارد. از این گذشته نمی‌توان از این واقعیت كه نسلهای آینده دچار كمبود منابع‌اند، چشم پوشی كرد.
2فایل موجود می‌باشد

برای دریافت فایلهای این پروژه بر روی فرمت مورد نظر کلیک نمایید. با هر کلیک، تعداد اعتبارهای لازم از شما کسر شده و لینک دریافت فایل در اختیار شما قرار میگیرد.

عنوان فایل فرمت تعداد صفحات حجم فایل قابلیت چاپ فشرده اعتبار تعداد دریافت
دریافت فایل با فرمت WORD WORD 13 69 کیلوبایت دارد خیر 5 96
دریافت فایل با فرمت PDF PDF 13 111.3 کیلوبایت دارد خیر 2 140