نمایش اطلاعات مطلب دبی در لوله ها

  • سال انتشار: 1383
  • تعداد فایلها: 2
  • 72433 بار مشاهده توضیحات
  • 104 بار دریافت فایلها
  • گزارش اشکال

توضیحات و چکیده مطلب

مقدمه: اطلاع از مقدار سیال عبوری از مجاری تحت فشار ازاهمیت ویژه ای برخوردار است. برای اندازه گیری مقدار سیال عبوری كه به آن دبی گویند از وسایل گوناگونی استفاده می شود. دستگاه اندازه گیری دبی وسیله مناسبی است كه به گونه ای طراحی شده است تا روشهای مختلف اندازه گیری دبی را در آزمایشگاه نشان دهد. در این ضمن اندازه گیری دبی یك سیال غیر قابل تراكم مانند آب می توان كاربرد معادله انرژی جریان دائم یعنی معادله برنولی را نیز مورد ارزیابی قرار داد. در این وسیله علاوه بر مخزن اندازه گیری دبی كه در داخل میز هیدرولیكی قرار دارد و دبی را به كمك آن و به طور وستقیم اندازه می گیریم , از وسایل دیگر مانند وانتوری , اریفیس و رتامتر نیز استفاده می كنیم افت انرژی هریك از وسایل فوق را اندازه گرفته و با هم جمع می كنیم و نیز مقایسه می كنیم.
 
هدف: در این آزمایش دو هدف مختلف پیگیری می شود كه شامل اندازه گیری دبی به كمك وسایل مختلف و همچنین بررسی و اندازه گیری افت در آنها است.
2فایل موجود می‌باشد

برای دریافت فایلهای این پروژه بر روی فرمت مورد نظر کلیک نمایید. با هر کلیک، تعداد اعتبارهای لازم از شما کسر شده و لینک دریافت فایل در اختیار شما قرار میگیرد.

عنوان فایل فرمت تعداد صفحات حجم فایل قابلیت چاپ فشرده اعتبار تعداد دریافت
دریافت فایل با فرمت PDF PDF 5 231.59 کیلوبایت دارد خیر 1 41
دریافت فایل با فرمت WORD WORD 5 115.5 کیلوبایت دارد خیر 1 63