نمایش اطلاعات مطلب پروپوزال پايان نامه كارشناسي ارشد مهندسي عمران گرايش مهندسي و مديريت ساخت با عنوان بررسي ويژگيهاي بتن خودتراكم داراي سرباره مس مجتمع معدن سرچشمه

  • عنوان مطلب: پروپوزال پايان نامه كارشناسي ارشد مهندسي عمران گرايش مهندسي و مديريت ساخت با عنوان بررسي ويژگيهاي بتن خودتراكم داراي سرباره مس مجتمع معدن سرچشمه
  • سرفصل مربوط: رشته مهندسی عمران > پروپوزال پایان نامه > پروپوزال کارشناسی ارشد
  • دانشگاه: دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات (شعبه کرمان)
  • تهیه کننده(ها): مصطفی فدایی فتح آباد
  • سال انتشار: 1390
  • تعداد فایلها: 1
  • 13652 بار مشاهده توضیحات
  • 81 بار دریافت فایلها
  • گزارش اشکال

توضیحات و چکیده مطلب

بيان مسأله اساسي تحقيق به طور كلي (شامل تشريح مسأله و معرفي آن، بيان جنبه هاي مجهول و مبهم، بيان متغيرهاي - مربوطه و منظور از تحقيق) :
با توجه به گسترش اجراي سازههاي بتني در جهان و ايران، نحوه ساخت بتن و مواد تشكيل دهنده آن از اهميت زيادي برخوردار است. همچنين با در نظر گرفتن مسائل اقتصادي، كاهش هزينه ساخت بتن مهم ميباشد. در كشورهاي صنعتي در بسياري از فعاليتهاي ساخت و ساز از بتن استفاده ميشود چرا كه به آساني در دسترس است. بتن خود تراكم از آخرين دستاوردهاي تكنولوژي بتن است. مهمترين ويژگي اين بتن آن است كه نياز به تراكم نداشته و تحت وزن خود در قالب متراكم ميگردد. در اين پژوهش بر روي اين بتن تحقيقاتي انجام ميشود. سرباره مس يك محصول فرعي به دست آمده در طول ذوب ناخالص و پالايش مس مي باشد.گزينه هاي كنوني مديريت اين سرباره عبارتند از بازيافت، بازيابي فلز، توليد محصولات با ارزش افزوده و دفع در محلهاي دورريز سرباره يا انبارها.

در حال حاضر، بيشتر سربارههاي صنعتي بدون بهرهگيري كامل از ويژگيهاي آنها استفاده مي شود و يا بيشتر به جاي استفاده دور ريخته ميشود. با وجود افزايش امكان استفاده دوباره از سرباره مس، مقدار زيادي از توليد سالانه آن تا به امروز در محلهاي دفع زباله يا انبارها دور ريخته ميشوند. يكي از بزرگترين كاربردهاي بالقوه براي استفاده دوباره از سرباره مس، كاربرد آن در در توليد سيمان و بتن ميباشد.
سرباره هاي صنعتي، كه داراي ويژگيهاي سيماني يا پوزولاني هستند، ميتوانند به عنوان جايگزين جزئي يا كامل براي سيمان پرتلند استفاده شوند و چون هزينه استفاده از سيمان زياد است، جايگزيني مواد باطله و دورريز با درصدي از سيمان ميتواند نقش مهمي در كاهش قيمت تمام شده بتن خودتراكم داشته باشد. همچنين به طور كلي، به نظر ميرسد كه پتانسيل استفاده از باطلههاي مس به عنوان يك افزودني ارزان دوستدار محيط زيست در بتن، وجود دارد.
بسياري از پژوهشگران استفاده از سرباره مس در توليد سيمان، ملات و بتن به عنوان مواد اوليه براي كلينكر، جايگزيني سيمان، سنگدانه هاي درشت و ريز را مورد بررسي قرار دادهاند. استفاده از سرباره مس در سيمان و بتن مزاياي بالقوه زيست محيطي را فراهم ميكند و همچنين سودهاي اقتصادي براي تمام صنايع مرتبط، به ويژه در مناطقي كه مقدار قابل توجهي از سرباره مس توليد ميشود، دارد. اين پژوهش ويژگيهاي سرباره مس و اثرات آن بر خواص مهندسي سيمان، ملاتها و بتن خودتراكم را بررسي ميكند.
اميد است بتوان با دستاوردهاي اين پژوهش، گامي در جهت كاهش هزينه هاي مربوط به ساخت پروژههاي عمراني و بويژه سازههاي بتني برداشته شود.
1فایل موجود می‌باشد

برای دریافت فایلهای این پروژه بر روی فرمت مورد نظر کلیک نمایید. با هر کلیک، تعداد اعتبارهای لازم از شما کسر شده و لینک دریافت فایل در اختیار شما قرار میگیرد.

عنوان فایل فرمت تعداد صفحات حجم فایل قابلیت چاپ فشرده اعتبار تعداد دریافت
پروپوزال پايان نامه كارشناسي ارشد مهندسي عمران گرايش مهندسي و مديريت ساخت با عنوان بررسي ويژگيهاي بتن خودتراكم داراي سرباره مس مجتمع معدن سرچشمه PDF 13 438.68 کیلوبایت دارد خیر 0 81