نمایش اطلاعات مطلب راه كارهاي عملي جهت ارتقاء سطح ايمني تردد موتورسيكلت سواران

  • تعداد فایلها: 2
  • 56873 بار مشاهده توضیحات
  • 41 بار دریافت فایلها
  • گزارش اشکال

توضیحات و چکیده مطلب

پيشگفتار

براساس تعريف مقررات عمومي كنوانسيون ترافيك راهها، موتورسيكلت عبارت است از وسيله نقليه اي كه داراي دو چرخ وبدون سايد كار (اطاقك پهلو) بوده و مجهز به موتور محركه باشد. طرفهاي متعاهد مي توانند سه چرخه هايي را كه وزن خالي آن ها از 400 كيلوگرم تجاوز ننمايد ، در قوانين داخلي خود مانند موتورسيكلت تلقي كنند. اين سيستم در ابتداي ورود به كشور كاربردي تفريحي داشت ولي به تدريج به صورت يك وسيله كاري مهم، عموميت يافت و توانست در كنار ديگر سيستم هاي نقليه، به جابجايي مسافران و بار بپردازد.از آنجا كه سرعت حركت سيستم مذكور به مراتب از دوچرخه بيشتر و در نواحي پر ترافيك از خودروي سواري نيز فراتر مي باشد و از سويي قيمت پايين و نحوه خريد آسان و قسطي ، هزينه نگهداري پايين و مصرف سوخت كم در مقايسه با خودروهاي سواري و همچنين توانايي بر انجام تخلفات ترافيكي نظير حركت ، توقف و پارك در پياده رو ها ، حركت در معابر كم عرض و حركت در خلاف جهت حركت ، سبب گسترش استفاده از آن بويژه در بين نسل جوان گرديده است .
از آنجا كه يك دستگاه موتورسيكلت فضاي كمي را به اشغال در مي آورد ، امكان پارك درهر نقطه اي از مراكز شهرها را داراست تا جايي كه پياده روها ،حاشيه معابر و خيابان ها ، داخل فضاي سبز حاشيه خيابان ها و پارك ها و حتي داخل برخي پاساژها نيز از حضور اين سيستم بي بهره نمانده اند . متاسفانه گسترش اين سيستم در جوامع شهري تبعات سوء بعدي را به همراه داشته كه بالابودن ميزان تصادفات منجر به مرگ و مير ، صدمه و جرح و خسارت از اثرات آن مي باشد . سيستم موتورسيكلت در شهر يزد علاوه بر علل مذكور، به علت بافت قديمي شهر، سيستم ناكارآمد حمل و نقل عمومي ، كوچه هاي باريك و شيب كم معابرشهر جايگزيني به جاي دوچرخه شده است . بر خلاف روش هاي اتخاذ شده در خصوص موتورسيكلت در سطح كشور كه تا كنون جنبه انتقادي نسبت به اين سيستم داشته و عليرغم تمامي مزاياي آن صرفا به سياست هاي حذفي معطوف گرديده است. اين مشاورمطالعات حاضررا برمبناي چگونگي تردد ايمن ، سهل و مطمئن سيستم موتورسيكلت در كنار ديگر سيستم هاي حمل و نقلي شهريزد استواركرده است.
2فایل موجود می‌باشد

برای دریافت فایلهای این پروژه بر روی فرمت مورد نظر کلیک نمایید. با هر کلیک، تعداد اعتبارهای لازم از شما کسر شده و لینک دریافت فایل در اختیار شما قرار میگیرد.

عنوان فایل فرمت تعداد صفحات حجم فایل قابلیت چاپ فشرده اعتبار تعداد دریافت
متن کامل گزارش با فرمت PDF PDF 32 1.45 مگابایت دارد خیر 3 25
متن کامل گزارش با فرمت WORD WORD 32 2.87 مگابایت دارد خیر 10 16