نمایش اطلاعات مطلب اجرای ساختمانهای بتنی

  • سال انتشار: 1384
  • تعداد فایلها: 2
  • 70310 بار مشاهده توضیحات
  • 321 بار دریافت فایلها
  • گزارش اشکال

توضیحات و چکیده مطلب

اجرای ساختمانهای بتنی

با گذشت بيش از 170 سال از پيدا يش سيمان پرتلند توسط يک بناي ليدزي ؛ بتن دستخوش تحولات و پيشرفت هاي شگرفي شده است . در دسترس بودن و فراواني مصالح تشکيل دهنده آن ؛ شکل پذيري ساده؛ دوام نسبتا زياد اين محصول را نسبت به ساير مصالح ساختماني ممتاز ساخته است.
افزايش جمعيت ونيازبه ساخت و سازهاي روزافزون سازه هاي بتني چون ساختمانها؛ پلها؛تونلها؛سدها؛اسکله ها؛راه ها وسايرسازه هاي خاص ديگر اين ماده را به عنوان ماده قرن بيست ويکم مطرح ميسازد.
صنعت ساخت و سازيک صنعت پايدار و دائمي و پوياست . با پيشرفت فن آوري ها در همه زمينه ها ؛ فن آوري اجراوساخت سازه هاي بتني نيز با پيشرفت ها و تحولات شگرفي همراه بوده . در کنار دگرگوني و توسعه فن آوري ها مي بايد به مسائل محيطي و توسعه پايدار نيز توجه ويژه اي مبذول داشت
در زمينه بتن ومصالح تشکيل دهنده آن توجه خاص به تکنولوژي ساخت سيمان هاي مختلف و توليد کمتر گاز دي اکسيد کربن و استفاده از سيمان هاي مخلوط ونيز مشکلات در تهيه سنگدانه مناسب براي بتن در برخي کشورهاي جهان وگرايش به سنگدانه هاي مصنوعي ومصالح جايگزين از گام هاي موثري است که در زمينه توسعه پايدار بر داشته شده است.
ليکن با توجه به ارتقاء فن آوري در تهيه مصالح مناسب تشکيل دهنده بتن و تا حدي اجراي روش هاي نوين ساخت وساز هنوز هم شاهد ساخت و سازهاي غير استاندارد و اجراي نا مناسب سازه هاي بتني در اغلب کشورهاي جهان به ويژه کشورهاي در حال توسعه هستيم.
2فایل موجود می‌باشد

برای دریافت فایلهای این پروژه بر روی فرمت مورد نظر کلیک نمایید. با هر کلیک، تعداد اعتبارهای لازم از شما کسر شده و لینک دریافت فایل در اختیار شما قرار میگیرد.

عنوان فایل فرمت تعداد صفحات حجم فایل قابلیت چاپ فشرده اعتبار تعداد دریافت
دریافت فایل با فرمت PDF PDF 27 535.72 کیلوبایت دارد خیر 1 194
نسخه فایل word قابل ویرایش WORD 27 1.6 مگابایت دارد خیر 3 127