نمایش اطلاعات مطلب زمين شناسي محيط زيست

  • سال انتشار: 1385
  • تعداد فایلها: 1
  • 70822 بار مشاهده توضیحات
  • 40 بار دریافت فایلها
  • گزارش اشکال

توضیحات و چکیده مطلب

در مبحث زمين شناسي محيط زيست كنش و واكنش انسان با محيط زمين‌شناسي بررسي مي‌شود. زمين‌شناسي محيط زيست علمي است كه مورد قبول عامه واقع شده است. زمين شناسي محيط زيست در واقع يك موضوع جديد نيست و بطور كلي باسه شاخه از علوم زمين بيشتر در ارتباط است، ژئومورفولوژي، زمين‌شناسي اقتصادي و زمين‌شناسي مهندسي.
با اطلاع از زمين‌شناسي محيط زيست مي‌توان نيازها ، نحوه اداره محيط زيست ومديريت در امور زيست را بهتر فهميد. در زمين‌شناسي محيط زيست فقط مناطق روستايي و طبيعت اطراف ما بررسي نمي‌شود، بلكه محيط زيست‌هاي شهري و منابع آلوده‌كننده آنها نيز مورد تحقيق و كاوش قرار ميگيرد. از سال 2000 ميلادي حدود 5/3 ميليارد نفر از مردم جهان (50 درصد مردم جهان) در مناطق شهري زندگي مي كنند كه فقط 1 درصد مساحت زمين را شامل مي‌شود. در اين وضعيت است كه كنش و واكنش انسان و محيط زيست زمين‌شناسي بيشترين شدت را خواهد يافت و زمين‌شناسي محيط زيست بصورت عملي بيشترين كاربرد را پيدا مي‌كند. رشد شهرها وجود منابع آب، كاني‌ها و سنگها را ايجاب مي‌كند و مواد باطله و زباله‌هاي زيادي را باعث مي‌شود كه همين آسيب‌پذيري انسان به مخاطرات طبيعي را بالا مي‌برد و اين بايد در مديريت مورد توجه قرار گيرد. در اين تحقيق چنين مطالبي بررسي مي‌شود.
1فایل موجود می‌باشد

برای دریافت فایلهای این پروژه بر روی فرمت مورد نظر کلیک نمایید. با هر کلیک، تعداد اعتبارهای لازم از شما کسر شده و لینک دریافت فایل در اختیار شما قرار میگیرد.

عنوان فایل فرمت تعداد صفحات حجم فایل قابلیت چاپ فشرده اعتبار تعداد دریافت
دریافت فایل با فرمت PDF PDF 27 211.57 کیلوبایت دارد خیر 1 40