نمایش اطلاعات مطلب کاربرد روش استاتيکی فزاينده غيرخطي مدی

  • سال انتشار: 1383
  • تعداد فایلها: 1
  • 58539 بار مشاهده توضیحات
  • 6 بار دریافت فایلها
  • گزارش اشکال

توضیحات و چکیده مطلب

چکیده:
امروزه با ورود دستورالعمل ها و فلسفه های نوین طراحی که از معیار رفتار برای طراحی سازه ها استفاده می کنند، موضوع برآورد لرزه ای سازه ها از اهمیت بسیاری برخوردار گشته و تحقیقات زیادی در این زمینه در حال انجام می باشد. استفاده از روش های تحلیل استاتیکی غیرخطی در تخمین عملکرد سازه ها در هنگام زلزله بسیار مورد توجه متخصصین قرار گرفته است. دلیل این امر سادگی روش، صرفه جویی در وقت و هزینه و تخمین قابل قبول آنها در تعیین پاسخ لرزه ای در مقایسه با روش های تحلیل دینامیکی غیرخطی می باشد.
با نگاه به رفتار ساختمان های نامنظم در زلزله های گذشته، دیده شده است که عملکرد مطلوبی نسبت به ساختمان های منظم، از خود نشان نداده اند. پس نیاز به ارزیابی مناسب تر داریم و بهتر این است که این ارزیابی با روش های ساده تر که تفسیر ساده ای هم داشته باشند همراه باشند. که در این تحقیق کاربرد روش استاتیکی فزاینده غیر خطی در این ساختمان ها مورد مطالعه قرار گرفته است.هدف این تحقیق، شناختن و مشاهده عملکرد قاب های نامنظم در ارتفاع و مقایسه نتایج MPA با روش دقیق تاریخچه زمانی غیرخطی NLTH می باشد.
نتایج این تحقیق حاکی از آن است که روش MPA مي‎تواند نسبت به قاب منظم در تخمين نيازهاي لرزه اي از قابها با اولين طبقه سخت (يا/و) قوی، نيمه پايين نرم (يا/و) ضعيف، نيمه پايين سخت (يا/و) قوی انحراف بيشتر داشته باشد یعنی كم دقت تر باشد. در مقابل، انحراف از عدد يك در روش MPA براي قابهاي با اولين طبقه نرم، ضعيف يا نرم و ضعيف در حدود يكسان بمانند قاب منظم است یعنی دقت آن بالا می باشد.
1فایل موجود می‌باشد

برای دریافت فایلهای این پروژه بر روی فرمت مورد نظر کلیک نمایید. با هر کلیک، تعداد اعتبارهای لازم از شما کسر شده و لینک دریافت فایل در اختیار شما قرار میگیرد.

عنوان فایل فرمت تعداد صفحات حجم فایل قابلیت چاپ فشرده اعتبار تعداد دریافت
متن کامل سمینار کارشناسی ارشد PDF 84 2.33 مگابایت دارد خیر 1 6