نمایش اطلاعات مطلب بررسي بتن غلتكي در روسازي راه ها (RCCP ) و مقايسه اجمالي آن با ساير روسازي هاي متداول

  • سال انتشار: 1394
  • تعداد فایلها: 2
  • 5392 بار مشاهده توضیحات
  • 54 بار دریافت فایلها
  • گزارش اشکال

توضیحات و چکیده مطلب

مقدمه:
يكي از گسترده ترين و بزرگترين پروژه هاي عمراني بدون شك به پروژه هاي مربوط به راه و راهسازي تعلق دارد از اولين اقدامات براي رونق و آباداني ، فراهم نمودن امكان ارتباط پايدار و روان با منطقه هدف مي باشد همچنين با افزايش جمعيت و نياز آن به كالا هاي اساسي، اهميت حمل و نقل از طريق راهسازي روز افزون گشته و نياز به سرمايه گذاري در اين بخش بيشتر احساس مي شود. در ايران راههاي ساخته شده اكثرا از آسفالت قيري مي باشد كه ضمن اينكه موجب مصرف سرمايه ملي ( نفت) مي گردد با مخاطرات زيست محيطي فراواني روبه رو مي باشد لازم به ذكر است يكي از مشكلات اساسي معابر سواره رو، خيابانها و شبكه هاي بزرگراهي و محوطه هاي صنعتي در كشور ما ، تخريب و تعويض هاي متوالي آسفالت ميباشد كه اين امر بدليل ماهيت و خصوصيات آسفالت قيري ( انعطاف پذير بودن بتن آسفالت قيري ، ناپايدار بودن در برابر تغييرات جوي، گرما و سيكلهاي يخبندان ، كم بودن مقاومت در مقابل فشار هاي فيزيكي و ...) اجتناب ناپذير است كه در كنار تحميل خسارات فراوان به اقتصاد ملي ، ضريب ايمني جاده ها و خيابان هاي كشور را نيز به شدت كاهش داده است و البته خسارات فراواني به سيستم حمل و نقل جاده ايي نيز وارد نموده است .
از طرفي توليد سيمان در كشور ( براي مثال در سال 92 ) از حدود 70 ميليون تن گذشت ، اين در حالي است كه بيش از يك چهارم توليد سيمان كشور مازاد مصرف داخلي بوده و راه به بازار صادراتي مي برد. پس با اين پتانسيل مشكلي در تامين سيمان پروژه ها و طرح هاي عمراني كشور وجود ندارد لذا افزايش سرانه مصرف سيمان با كاربردهاي جديدي از قبيل استفاده در راه سازي به صرفه و صلاح كشور مي باشد .
بررسي هاي انجام شده در كشورهاي توسعه يافته نشان از رواج بهره گيري از رويه هاي بتني در ساخت راهها (تعمير روسازي ها ) دارد كه از جمله دلايل عمده در عدم توسعه روسازي هاي بتني در ايران را ( علي رغم دسترسي به مصالح كافي و مناسب براي ساخت بتن ، عمر طولاني تر روسازي هاي بتني نسبت به ساير روسازي ها بخصوص روسازي با آسفالت قيري و همچنين اقتصادي تر بودن قيمت تمام شده آن )، ارزاني قيمت قير در سالهاي گذشته ، نبود دانش فني و ماشين آلات مورد نياز و عدم شناخت كافي از اين روش بين كارشناسان و مجريان عمراني بايد دانست .
در اين گفتار سعي شده است نقش بتن را به عنوان يك جايگزين دردسترس تر، قابل اطمينانتر، با عمر طولاني تر ، ارزان تر و ايمن تر به جاي آسفالت قيري در راه سازي به بحث بگذاريم .
2فایل موجود می‌باشد

برای دریافت فایلهای این پروژه بر روی فرمت مورد نظر کلیک نمایید. با هر کلیک، تعداد اعتبارهای لازم از شما کسر شده و لینک دریافت فایل در اختیار شما قرار میگیرد.

عنوان فایل فرمت تعداد صفحات حجم فایل قابلیت چاپ فشرده اعتبار تعداد دریافت
فایل PDF سمینار دوره کارشناسی ارشد مهندسی مدیریت ساخت PDF 27 1009.44 کیلوبایت دارد خیر 0 21
فایل word سمینار دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی مدیریت ساخت WORD 27 1.16 مگابایت دارد خیر 1 33