نمایش اطلاعات مطلب بررسي تصفيه آب با روشهاي پولساتور، اكسيلاتور و صافي شني تند و کند

  • سال انتشار: 1384
  • تعداد فایلها: 1
  • 58899 بار مشاهده توضیحات
  • 20 بار دریافت فایلها
  • گزارش اشکال

توضیحات و چکیده مطلب

فهرست مطالب
مقدمه
دياگرام روش تصفيه آب
- فصل اول : ته نشيني مواد معلق
استخرهاي ته نشيني مركب
سرعت و زمان ته نشيني
عمق حوض ته نشيني
حوضهاي ته نشيني اكسيلاتور
روش كار حوضهاي ته نشيني اكسيلاتور
كلياتي درباره اكسيلاتور
حوضهاي ته نشيني پولساتور
روش كار حوضهاي ته نشيني پولساتور
مزاياي حوضهاي ته نشيني پولساتور
محاسبه حوضهاي ته نشيني پولساتور
مختصري درباره حوضهاي لاملا
- فصل دوم:صافي ها
كلياتي درباره صافيها
صافي شني كند
صافي شني تند
شستشوي صافيها
- فصل سوم :بحث و نتيجه گيري
روش بهره برداري مطلوب زلال ساز در تصفيه خانه آب
مقايسه اختلافات مابين صافي شني تند و كند


مقدمه
آب از هر منبعي كه به دست آمده باشد ممكنست ناخالصيهايي ناشي از فرسايش زمين ، انحلال مواد معدني ، انحلال گازها و مواد حاصل از متلاشي شدن مواد آلي گياهي يا حيواني دارا باشد . اين مواد در صورتي كه مقدارشان از حدود معيني تجاوز كند نه تنها قابليت شرب آب را ز ايل مي كند بلكه آب محتوي مواد مذكور در بيشتر مصارف قابل استفاده نخواهد بود يا لااقل قبل از انجام عمليات تصفيه نخواهيم توانست آن را در مصارف عادي بكار ببريم .در طراحي يك واحد تصفيه
خانه آب در درجه اول توجه به استانداردي كه مصرف آب براي آن پيش بيني شده اهميت زيادي دارد و اين توجه با در اختيار داشتن نتايج آزمايشهاي شيميايي و بيولوژيكي نمونه آب امكانپذير است .
با گذشت زمان و توسعه شهر نشيني و پيشرفت صنايع و وارد شدن فاضلابهاي صنعتي به آبها و بالارفتن ميزان آلودگي آبها مخصوصا آبهاي سطحي كه مهمترين منابع تامي ن آب اجتماعات هستند نياز به عمل تصفيه آب افزايش يافته است و اين در حاليست كه سابقه تصفيه آب به زمان سانسكريت ( 2000 سال قبل از ميلاد مسيح ) برميگرددكه انسان اطلاعاتي در زمينه بهبود بخشيدن به كيفيت آب قبل از مصرف داشته است .
در حال حاضر آب شرب در جوامع شهري و روستايي به روشهاي مختلفي در تصفيه خانه هاي بزرگ و كوچك تصفيه مي شود .تصفيه آب به سه روش فيزيكي ، شيميايي و بيولوژيكي انجام مي شود.
كليه مراحل ياد شده تصفيه آب در مورد همه منابع آب لازم الاجرا نيست ، به عنوان مثال اكثر آبهاي زير زميني به حذف مواد معلق نياز ندارند.
1فایل موجود می‌باشد

برای دریافت فایلهای این پروژه بر روی فرمت مورد نظر کلیک نمایید. با هر کلیک، تعداد اعتبارهای لازم از شما کسر شده و لینک دریافت فایل در اختیار شما قرار میگیرد.

عنوان فایل فرمت تعداد صفحات حجم فایل قابلیت چاپ فشرده اعتبار تعداد دریافت
متن کامل سمینار کارشناسی ارشد PDF 43 1.85 مگابایت دارد خیر 1 20