نمایش اطلاعات مطلب روشهای افزایش بهره وری در ترانزیت کالا

  • سال انتشار: 1381
  • تعداد فایلها: 1
  • 61497 بار مشاهده توضیحات
  • 26 بار دریافت فایلها
  • گزارش اشکال

توضیحات و چکیده مطلب

چکیده
امروزه اهمیت بهره وری در توسعه و رفاه اجتماعی و امنیت و سعادت ملی امری است واضح، زیرا بهره وری باعث افزایش درآمد ناخالص ملی و در نتیجه رشد مستقیم سطح زندگی افراد جامعه خواهد شد.
امروزه بسیاری از متخصصان و اندیشمندان در علوم مختلف، به دنبار شناخت عوامل موثر در ارتقاء بهره وری بوده و شناسائی این عوامل، موضوع بسیاری از تحقیقات در شاخه های مختلف علم و فناوری می باشد. با این وجود تا کنون در زمینه حمل و نقل و ترانزیت و بهره وری در این صنعت، مطالعات جامعی صورت نگرفته است.
با توجه به موقعیت مناسب کشور ایران به علت قرار گرفتن در مسیر اتصالی آسیا و اروپا، پرداختن به موضوع ترانزیت و بررسی روشهای افزایش بهره وری در این زمینه از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.
هدف از این تحقیق، بررسی روش ارتقاء بهره وری در حمل و نقل کالا، به طور اعم و ترانزیت کالا به طور اخص می باشد.
با این هدف، ابتدا به تعریف و بررسی مفاهیم اساسی بهره وری در حمل و نقل و ترانزیت کالا و شاخصهای مهم موجود در این زمینه و همچنین عوامل موثر در ارتقاء بهره وری پرداخته شده و آنگاه نحوه و میزان تاثیر عوامل مختلفی همانند زمان ترانزیت، هزینه ترانزیت، تعداد ناوگان و طول شبکه و ... در میزان بهره وری یک کریدور ترانزیتی مورد برررسی قرار گرفته است.
در این راستا در کنار بررسی نظری بهره وری در ترانزیت کالا، یکی از کریدورهای ترانزیتی عبوری از کشور به عنوان مطالعه موردی انتخاب شده و با استفاده از الگوریتم پیشنهادی مورد بررسی قرار گرفته است و در نهایت حد مطلوب و موجود بهره وری در ترانزیت کالا در این کریدور مشخص و با هم مقایسه گردیده و پیشنهادهایی برای بهبود سطح بهره وری در این کریدور ارائه شده است.
1فایل موجود می‌باشد

برای دریافت فایلهای این پروژه بر روی فرمت مورد نظر کلیک نمایید. با هر کلیک، تعداد اعتبارهای لازم از شما کسر شده و لینک دریافت فایل در اختیار شما قرار میگیرد.

عنوان فایل فرمت تعداد صفحات حجم فایل قابلیت چاپ فشرده اعتبار تعداد دریافت
متن کامل پایان نامه با فرمت pdf PDF 131 962.19 کیلوبایت دارد خیر 1 26