نمایش اطلاعات مطلب پروپوزال پايان نامه كارشناسي ارشد مهندسي مكانيك گرايش انرژي با عنوان مطالعه تجربي انتقال حرارت جابجايي طبيعي و جريان سيال در يك سلول هل- شاو

  • سال انتشار: 1393
  • تعداد فایلها: 1
  • 9255 بار مشاهده توضیحات
  • 36 بار دریافت فایلها
  • گزارش اشکال

توضیحات و چکیده مطلب

هدف از اين تحقيق مطالعه انتقال حرارت جابجايي طبيعي به صورت تجربي در يك سلول هل-شاو و تحليل الگوي جريان مي باشد. براي اين منظور يك سلول هل-شاو ساخته مي شود كه صفحه روي آن از جنس پلكسي گلاس (شفاف) مي باشد. در اين مساله ضريب انتقال حرارت، عدد رينولدز، عدد ناسلت و عدد گراشف مورد محاسبه و چگونگي الگوي جريان نيز مورد بررسي قرار مي گيرد.
براي مشاهده الگوي جريان با ساخت دستگاه نمايشگر جريان در سلول هل-شاو از روش پ-اچ كه در اين روش سلول با محلول آبي تيمول پر شده است و چندين سيم فولاد ضد زنگ به صورت عمودي در سلول قرار مي گيرند. سيم ها را به صورت جفت در كنار هم قرار داده و به شكل كاتد و آند به اعمال يك ولتاژ مستقيم پرداخته مي شود، هنگامي كه پتانسيل الكتريكي بين سيم ها اعمال مي شود، اطراف سيم كاتد رنگ مايع آبي تيره مي شود و سپس توسط يك سيال در حال حركت به شكل خطوط جريان قابل مشاهده خواهد بود. مطالعه انتقال حرارت و جريان سيال در سلول هاي هل-شاو كاربردهاي صنعتي زيادي دارد كه از جمله آنها خنك كاري قطعات الكترونيكي را مي توان نام برد.
1فایل موجود می‌باشد

برای دریافت فایلهای این پروژه بر روی فرمت مورد نظر کلیک نمایید. با هر کلیک، تعداد اعتبارهای لازم از شما کسر شده و لینک دریافت فایل در اختیار شما قرار میگیرد.

عنوان فایل فرمت تعداد صفحات حجم فایل قابلیت چاپ فشرده اعتبار تعداد دریافت
فایل word پروپوزال کارشناسی ارشد WORD 11 331.5 کیلوبایت دارد خیر 0 36